Νίκες στα ματς του ΚΑΟ

Spread the love

Το Σάββατο στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικης της Β’ ΕΣΚΑ-Η, το αντρικό μας τμήμα κατέκτησε την πρώτη του νίκη με τον κόουτς Σκροπολίθα στον πάγκο του, απέναντι στην Α.Ε. Ροΐτικων με σκορ 55-40.

Οι παίκτες μπήκαν συγκεντρωμένοι στον αγώνα και πραγματοποιώντας ένα δυνατό πρώτο δεκάλεπτο, έκλεισαν το 1ο ημίχρονο με διαφορά 13 πόντων. Η ομάδα των Ροΐτικων αντέδρασε και ψαλίδισε τη διαφορά στο 3ο δεκάλεπτο και οι ομάδες πήγαιναν κοντά έως και τις αρχές του 4ου δεκαλέπτου. Η ομάδα μας με ένα ξέσπασμα ανέβασε τη διαφορά πάνω από τους 10 πόντους κάνοντας τα τελευταία λεπτά του αγώνα να είναι διαδικαστικού χαρακτήρα.

ΚΑΟ (Σκροπολίθας): Δημητριάδης, Αλυσανδράτος, Δρακάτος, Χαλκιάς 5(1), Ντούβαλης 2, Αγγούριας 4, Λιάκος 11, Μεγάλος 8, Βαγγελάτος 9, Δαμκαλής 8(1), Καραπέτσας 4, Μινέτος 4

ΑΕ Ροΐτικων (Σταιμπάνος): Βεργής 9(1), Γεωργίου, Σταυρογιαννόπουλος, Τσουρούλας, Λάππας 3(1), Βράκας 11(2), Καντίτζαρος 8(1), Τόλιας 8, Μπαλτιμάς, Σινογεωργός 1

Συνέχεια των καλών εμφανίσεων από το παιδικό

Τη σκυτάλη πήρε το παιδικό τμήμα, που την Κυριακή νίκησε με σκορ 68-44 τον Α.Σ. Απολλωνιάς.

ΚΑΟ (Αντωνάτος): Γαρμπής Μ. 3, Τιμοθεάτος 6(2), Δρακάτος 9, Ντούβαλης 12(1), Κουταβάς 10, Κουμαριώτης, Ζαπάντης 8, Γαρμπής Α. 3, Κρεμμύδας 2, Αγιανδρίτης 10, Καββαδίας, Αντωνάτος 5

Α.Σ. Απολλωνιάς: (Σιαμαντάς): Παπαδόπουλος, Μιχαλόπουλος, Μιχαλάτος 2, Γιαννακόπουλος 2, Σταυλιώτης, Τζογκλής 9(1), Γεωργόπουλος 9, Μανέττας 8, Ονόκα, Κουτελιώτης 2, Ρηγάτος 12, Μόσχου